“30 AĞUSTOS, EBEDİ ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZİN DÖNÜM NOKTASIDIR”

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kütükcü, “30 Ağustos Zaferi, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği ebedi özgürlük mücadelesinin dönüm noktasıdır” dedi.

Başkan Kütükcü’nün mesajı şu şekilde:

“Aziz milletimizin 1919’da Gazi Mustafa Kemal öncülüğünde başlattığı kurtuluş mücadelesinin zaferle sonuçlandığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yılındayız.

Milletimizi kurtuluş mücadelesinde zafere götüren, dünyada eşi benzeri görülmeyen bu şanlı mücadele, tarih sayfasındaki yerini inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık ve bağımsızlık destanı olarak almıştır.

Ülkemizin üreten gücü organize sanayi bölgeleri olarak, ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu ebedi özgürlük meşalesini daha da güçlendirmek, vatanımızı daha güçlü ve müreffeh yarınlara ulaştırmak için durmaksızın çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” 

FOTO GALERİ