BAŞKAN KÜTÜKCÜ, DEMİRTAŞ OSB’DEKİ EĞİTİM VE TEKNOLOJİ ADASI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Bursa Demirtaş OSB’de yer alan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Teknoloji Adası’nı ziyaret etti.

OSBÜK Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı ziyarette, ada içerisindeki Enerji Verimliliği Merkezi (EVM), Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEM) ve Model Fabrikada incelemelerde bulunuldu. 

OSB’LER TÜRKİYE’NİN ÜRETEN GÜCÜ

EVM, BUTEKOM, MESYEM ve Model Fabrika hakkında bilgi alan OSBÜK Başkanı Kütükcü, organize sanayi bölgelerinin üretim tesisleri ve diğer tüm yatırımları ile birlikte Türkiye’nin üreten gücü olduğunu vurguladı.

OSB’ler ve içerisinde yer alan teknoloji odaklı yatırımların çok önemli olduğuna dikkat çeken Kütükcü, özellikle model fabrikaların Türkiye’nin verimlilik açığını kapatmakta kritik roller üstlendiğini ifade ederek, “Organize sanayi bölgeleri ya da sanayi işletmelerinin merkezlerinde kurulan model fabrikaların Türkiye’nin ihtiyacı olan verimliliğe çok ciddi katkı sağlayacağı inancındayım” dedi.

Ziyarette ayrıca MESYEM Genel Müdürü Ramazan Karakök, Enerji Verimliliği Merkezi Yöneticisi Canpolat Çakal ve BUTEKOM Genel Müdürü Dr. Mustafa Hatipoğlu da çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

FOTO GALERİ