OSBÜK, ENERJİ VERİMLİLİĞİ BİLİNÇ ENDEKSİ TANITIM TOPLANTISI’NA KATILDI

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Genel Sekreteri O. Fatih Soysal, Enerji Verimliliği Bilinç Endeksi Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Toplantıda enerji verimliliğindeki bilincin ülke geneline yayılması amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, özel sektör ile sivil toplum kuruluşlarının iletişim faaliyetleri ve kampanyalarının 2021 yılı karnesi paylaşıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla yapılan toplantıda Bakan Dönmez, Enerji Verimliliği Bilinç Endeksi’nin 200 üzerinden 163,8 puan olduğunu belirterek, “Bu değer kamuoyunun enerji verimliliği konusunda orta üst seviye bilinç düzeyinde olduğunu gösteriyor. Bir önceki endeksi 157,7 puandı. 6,1 puanlık yükseliş bu konudaki toplumsal duyarlılıkta bir nebze olsun bir kıpırdanma olduğunu gösteriyor” dedi.

Toplantıya ayrıca EÜAŞ Genel Müdürü İzzet Alagöz, TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, Enerji İşleri Genel Müdürü Ömer Erdem, Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Ali İhsan Sılkım ile çok sayıda sektör ve şirket temsilcisi katıldı. 

FOTO GALERİ